Podpisuj elektronicznie!

Podpis elektroniczny jest coraz częściej wykorzystywany przez księgowych i nowoczesnych biznesmenów na całym świecie. Dlaczego? Po pierwsze, pozwala oszczędzać czas. Po drugie, daje wielką wygodę. Po trzecie, jest wiarygodny i w 100% bezpieczny.

 

Podpis elektroniczny znacznie ułatwia codzienne obowiązki księgowym i biznesmenom. Dzięki niemu możesz podpisywać ważne dokumenty (np. deklaracje do ZUS-u i Urzędu Skarbowego, umowy z partnerami, faktury, kalkulacje czy podania do urzędów) - bez wychodzenia z firmy. Dokumenty z e-podpisem mają dokładnie taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie. Zamiast fatygować się gdzieś osobiście, wystarczy podpisać elektronicznie dokument i wysłać e-mailem.

Czym jest podpis elektroniczny? To Twój podpis w Internecie. Unikalny, nie do podrobienia. Sporządzany jest za pomocą bezpiecznych technologii i wyspecjalizowanych urządzeń. Niepowtarzalny, prywatny klucz zapisany na karcie kryptograficznej jest niemożliwy do podrobienia, a złożony podpis weryfikuje (i poświadcza jego ważność) zaufane Centrum Certyfikacji CERTUM.

E-podpis jest szczególnie przydatny dla:

  • księgowych – dowiedz się więcej
  • biznesmenów – dowiedz się więce
 

Jesteś księgową? Zależy Ci na czasie? Zacznij korzystać z podpisu elektronicznego. Podpis elektroniczny to bezpieczne i wygodne narzędzie ułatwiające pracę działu księgowości. Dzięki niemu możesz przekazywać dokumenty drogą elektroniczną do ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Krajowego Rejestru Sądowego czy GIODO - bez wychodzenia z biura.

Lista spraw urzędowych, które można załatwić przez Internet stale rośnie. Korzystając z bezpiecznego podpisu elektronicznego możesz przesyłać do urzędów oficjalne deklaracje, wnioski i podania. Dokumenty z e-podpisem mają taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie i dostarczone przez Ciebie osobiście lub drogą pocztową.

Główne zastosowania e-podpisu w księgowości:
  • kontakty drogą elektroniczną z ZUS-em (w programie Płatnik),
  • składanie e-deklaracji podatkowych,
  • kontakty on-line z urzędami i instytucjami (np. GIIF, KRS, e-PUAP),
  • podpisywanie faktur elektronicznych (e-faktury).

Przesyłanie dokumentów przez Internet jest bardzo wygodne i oszczędza Twój czas. Odpada ręczne wypełnianie i podpisywanie dokumentów, pieczętowanie, kopertowanie i wysyłka. Dokumenty przekazywane są natychmiast i w sposób bezpieczny, a Ty automatycznie otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odbioru. To szczególnie ważne, gdy musisz co miesiąc wysyłać duże ilości dokumentów.

Wielkość czcionki