Certyfikaty kwalifikowane

Odnowienia, wydania, przeniesienia

Tylko podpis elektroniczny z ważnym certyfikatem kwalifikowanym posiada pełną funkcjonalność i moc prawną.

Zakup nowego certyfikatu, związany jest z wystawieniem nowego,odrębnego certyfikatu kwalifikowanego.

Przeniesienie certyfikatu dostępne jest dla wszystkich posiadaczy certyfikatów kwalifikowanych, wydanych przez dowolne Centrum Certyfikacji na świecie.

crypto

 

Odnowienie Certyfikatu kwalifikowanego odbywa się przed upływem jego terminu ważności. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów i formalności zalecamy, aby proces odnowienia zacząć przynajmniej na 14 dni przed jego wygaśnięciem.

Uwaga: nie należy usuwać certyfikatu kwalifikowanego z karty w trakcie procesu odnowienia.

Odnowienie certyfikatu w „3 krokach”
Krok 1 Krok 2 Krok 3

Wybierz okres ważności odnowienia (1 rok lub 2 lata) oraz formę otrzymania kodu aktywacyjnego (kod elektroniczny lub karta aktywacyjna z kodem) i dokonaj zakupu.
Po dokonaniu zakupu
aktywuj usługę odnowienia
Po przejściu procesu aktywacji, pobierz odnowiony Certyfikat.
1 - KUP TERAZ 2 - AKTYWUJ 3 - POBIERZ

 

Dlaczego należy odnowić certyfikat kwalifikowany ?

Podpis elektroniczny wykonywany jest za pomocą unikalnego klucza prywatnego zapisanego na karcie kryptograficznej. Fakt, że klucz ten przypisany jest tylko Tobie, gwarantowany jest dzięki certyfikatowi kwalifikowanemu – wydawanemu na czas określony przez CERTUM PCC. Brak ważnego certyfikatu kwalifikowanego równoznaczny jest z brakiem poświadczenia autentyczności podpisu. Jeśli ważność Twojego certyfikatu niebawem wygasa, a chcesz nadal korzystać ze swojego podpisu elektronicznego, nie zapomnij o jego odnowieniu. Bez aktualnego certyfikatu, Twój podpis elektroniczny traci na funkcjonalności i staje się nieważny.

 

Kiedy odnowić certyfikat kwalifikowany ?

Odnowienie certyfikatu kwalifikowanego przedłuża okres ważności podpisu elektronicznego o kolejny 1 rok lub 2 lata. Odnowienie certyfikatu odbywa się w terminie ważności posiadanego certyfikatu i nie wiąże się z wymianą karty kryptograficznej (certyfikat odnawiany jest na tej samej karcie kryptograficznej). Po wygaśnięciu ważności takiego certyfikatu, ponowna aktywacja podpisu elektronicznego jest również możliwa, jednak w takiej sytuacji koniecznie jest wystawienie nowego certyfikatu.

Dlatego, zaleca się, aby odnowienie rozpocząć przynajmniej 14 dni przed upływem terminu ważności certyfikatu. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów i formalności związanych z wydaniem nowego certyfikatu kwalifikowanego.

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki