priority1

Napisali o nas

Zmiany w e-podpisie, ale jakie 2010-12-01

O zmianach w podpisie elektronicznym mówi się od dawna. Ale dopiero teraz sprawy ruszyły z miejsca. Zresztą nie tylko w Polsce.

e-podpis[...] - Jeśli ktoś twierdzi, że wydzielenie takiego czy innego rodzaju podpisu elektronicznego pomoże w jego upowszechnieniu, to się myli. Liczba operacji międzynarodowych z zastosowaniem e-podpisu jest śladowa. A tak zwane bezpieczne urządzenie to nic innego jak karta z mikroprocesorem. Pięć lat temu jej zastosowanie mogło stanowić jakiś problem, ale dziś nawet banki wydają je powszechnie jako karty płatnicze - komentuje Andrzej Bendig-Wielowiejski, prezes Unizeto Technologies.[...]

Przeczytaj więcej
Bezpłatna usługa walidacji certyfikatów dostępna 2010-10-05

Pragniemy uprzejmie poinformować, że Unizeto Technologies S.A. (kwalifikowany podmiot świadczący usługi certyfikacyjne w zakresie podpisu elektronicznego) udostępnił powszechnie nieodpłatną usługę walidacji 400 różnych rodzajów certyfikatów z krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przeczytaj więcej
Debata m.in. o podpisie elektronicznym pod patronatem Ministra Gospodarki - EFPE 2010-06-01

Spotkanie praktyków ze specjalistami z branży informatyzacji z Polski oraz Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego z Unii Europejskiej odbędzie się 9-11 czerwca br. w hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach.

Przeczytaj więcej
Przekazywanie dokumentacji ubezpieczeniowej: Profil nie zastąpi e-podpisu 2010-05-28

1 mln płatników składek korzysta już z bezpiecznego e-podpisu, wysyłając dokumenty do ZUS. Od 17 czerwca ubezpieczeni na platformie ePUAP będą mogli założyć tzw. zaufany profil. Rząd zapowiada, że darmowy profil będzie zastępował podpis kwalifikowany.

Przeczytaj więcej
Prawie milion firm korzysta z bezpiecznego e-podpisu 2009-07-02

Tylko 18 dni na zakup bezpiecznego e-podpisu mają firmy, na których ciąży obowiązek przekazywania do ZUS dokumentów drogą elektroniczną.

Przeczytaj więcej
Innowacja może polegać także na usprawnieniu procesu 2009-06-30

Innowacyjność procesowa to wprowadzenie nowych metod produkcji lub dostaw. Jak firmy sobie z nią radzą?

Przeczytaj więcej
Jak upowszechnić e-podpis? 2009-06-08

Przedstawiciele 14 krajów Europu i Azji, w tym reprezentanci centrów certyfikacji, polskich ministerstw, administracji i biznesu spotkali się na Międzynarodowej Konferencji "Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego 2009" w Międzyzdrojach. Przez trzy dni debatowali nad rolą podpisu elektronicznego w społeczeństwie informacyjnym.

Przeczytaj więcej
Java zaufała polskiemu certyfikatowi CERTUM 2009-04-10

Unizeto Technologies SA i korporacja Sun Microsystems podpisały porozumienie, na mocy którego od początku kwietnia br. oprogramowanie Java wspiera certyfikaty niekwalifikowane wydane przez CERTUM PCC. Są to pierwsze polskie certyfikaty klucza publicznego uznane przez Javę za zaufane.

Przeczytaj więcej
XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykorzystał oprogramowanie Oracle 2009-01-14

Siedemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny był obsługiwany przez wydajny i niezawodny system komputerowy dostarczony przez liderów w swoich sektorach rynku IT: firmy Oracle i Sun Microsystems.

Przeczytaj więcej
Podpis z wąsem 2009-01-06

Trzydzieści lat temu narodził się podpis elektroniczny, a dwadzieścia lat minęło od opublikowania jego pierwszego standardu. W końcówce zeszłego roku 10-lecie swojego istnienia obchodził pierwszy w Polsce urząd certyfikacyjny świadczący związane z nim usługi, który utworzyło szczecińskie Unizeto.

Przeczytaj więcej