Czytnik kart ACR APG8201 – A1 z generatorem OTP

W dzisiejszych czasach wiele osób używa Internetu do wykonywania wielu różnych transakcji, które kiedyś wymagały osobistej obecności. Dotyczy to bankowości elektronicznej i handlu elektronicznego, które wraz z uczestnictwem na forach internetowych i mediach społecznościowych stały się codziennymi czynnościami.

Jednakże wraz z postępem technologii rośnie liczba oszustw i innych tego rodzaju przestępstw. Generują one straty warte miliardy dolarów i narażają na niebezpieczeństwo w szczególności sektor bankowy. Generator OTP APG8201 PINhandy 1 pozwala rozwiązać te problemy.

APG8201 PINhandy 1 jest przenośnym i wydajnym urządzeniem do obsługi kart procesorowych posiadającym możliwość zarządzania dynamicznie generowanymi hasłami jednorazowymi, kodami uwierzytelniającymi i podpisami cyfrowymi PKI. Urządzenie wykorzystuje dwuetapowy proces uwierzytelniania, podczas którego użytkownik wkłada kartę EMV (coś co posiada) do urządzenia i wprowadza kod PIN (coś co pamięta) przy użyciu wbudowanej podkładki PIN. Podczas weryfikacji karty i kodu PIN generator APG8201 generuje jednorazowe hasło, które może być używane do każdej transakcji realizowanej w trybie on-line. Tego rodzaju proces uwierzytelniania pozwala ograniczać ataki typu man-in-the-middle (ang. człowiek pośrodku), których celem jest kradzież i używanie informacji poufnych.

Generator APG8201 PINhandy 1 obsługuje oba tryby: stykowy (PC-Link) i samodzielny i jest wyposażone w funkcję bezpiecznego wprowadzania kodu PIN (SPE) w celu zabezpieczania kodów przed atakami, gdy urządzenie pracuje w trybie stykowym (PC-Link). Jest to niezawodne urządzenie o wysokiej jakości, zgodne z większością standardów bezpieczeństwa używanych w bankowości i branży IT, takich jak Mastercard® CAP oraz PLA, VISA DPA i EMV Poziom 1. Obecnie banki mogą dostarczać urządzenie APG8201 dla klientów indywidualnych bez obaw o bezpieczeństwo wrażliwych danych!

  • PKI: podpis elektroniczny i szyfrowanie
  • Obsługa kart klienta / pacjenta
  • Bankowość elektroniczna
  • E-płatności (zakupy on-line)
  • Fora internetowe
Wielkość czcionki