Wyniki raportu: polskie firmy najczęściej wybierają certyfikaty EV SSL wydawane przez Unizeto

Według raportu angielskiej firmy analitycznej Netcraft liderem sprzedaży certyfikatów Extended Validation w Polsce jest obecnie Unizeto Technologies. W listopadzie polskie Centrum Certyfikacji osiągnęło wyższy udział w rynku EV SSL niż VeriSign, GeoTrust czy Thawte.

Zgodnie z analizami zawartymi w badaniu Netcraft SSL Survey (szczegóły:
http://www.netcraft.com/internet-data-mining/ssl-survey/
), w listopadzie br. udział Unizeto Technologies w rynku certyfikatów EV SSL, wydawanych polskim firmom, wyniósł 29,88%. Tym samym osiągnęło wynik o 0,36% wyższy od VeriSign.

Statystyki zawarte w raporcie pokazują, że wzrost wykorzystania certyfikatów EV SSL Unizeto Technologies rośnie sukcesywnie od listopada 2012 roku. Przedsiębiorstwo zanotowało 50 procentowy wzrost sprzedaży certyfikatów EV SSL w ciągu 12 miesięcy.

Wyniki, które zawarte są w raporcie, pochodzą z obszernych comiesięcznych automatycznych analiz sieci pod kątem szyfrowania transakcji internetowych. Celem badania Netcraft SSL Survey jest dostarczanie informacji m.in. na temat tego, jak wiele firm przeprowadza szyfrowane transakcje przez Internet, o ile wzrosła liczba firm używających certyfikatów SSL w ciągu 12 miesięcy, jak dużo z nich stosuje certyfikaty EV SSL czy jakie są rozmiar i typ używanych kluczy publicznych. Raport zawiera dane statystyczne z uwzględnieniem ich pochodzenia.

Prezentacja udziału Centrów Certyfikacji w rynku certyfikatów Extended Validation w Polsce.




Opis grafiki:
Analiza przedstawia liczbę stron polskich firm stosujących certyfikaty EV SSL, z podziałem na ich wydawców. Źródło: www.netcraft.com

Listopadowa aktualizacja zawiera ponadto liczbę stron posługujących się certyfikatami EV SSL od następujących Centrów Certyfikacji (kolejność alfabetyczna): Comodo, Domeny.pl, Entrust, GeoTrust, Thawte, Unizeto Technologies, VeriSign i innych.

Dane z raportu zostały udostępnione za zgodą firmy Netcraft.

EV SSL
– certyfikaty typu Extended Validation. Służą do ochrony komunikacji użytkowników ze stroną internetową. Strona zabezpieczona certyfikatem EV SSL wyświetlana jest z zielonym paskiem adresu WWW w przeglądarce i dodatkowo z danymi jej właściciela.

Netcraft
– angielski niezależny serwis internetowy świadczący usługi analityczne,
http://www.netcraft.com
.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki