Unizeto Technologies premiuje stosowanie przez szkoły w Szczecinie rozwiązań IT

Gimnazjum nr 9 wygrało w konkursie na najlepsze wykorzystanie stworzonych przez miasto nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla szczecińskiej oświaty. Kolejne miejsca zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. Dziś (1. września 2014 r.) przedstawicielom zwycięskiej szkoły nagrodę główną wręczył Prezydent Szczecina. Dzięki fundatorom, wśród których jest Unizeto Technologies, do placówek trafią komputery i tablety.

Wśród rozwiązań IT usprawniających działanie szkół, które wprowadziło miasto, jest 330 hot spotów zapewniających szkołom darmowy dostęp do sieci i dwa portale internetowe. Pierwszy z nich to Portal Edukacyjny, umożliwiający korzystanie z m.in. elektronicznego dziennika i sekretariatu. Serwis jest źródłem treści edukacyjnych i pomocy dydaktycznych dla uczniów oraz informacji od nauczycieli. Drugim jest portal Bezpieczni Razem, poświęcony tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wprowadzenie tych rozwiązań przez szkoły wiązało się z wdrożeniem nowej organizacji pracy i ich promocją wśród rodziców i uczniów.

W konkursie zorganizowanym przez miasto brano pod uwagę skuteczność wykorzystywania ww. narzędzi IT, w tym liczbę założonych kont i logowań w portalach oraz stopień wykorzystania darmowych stref WiFi. Przy wyborze brano także pod uwagę aktywność w warstwie społecznościowej serwisów.

W konkursie zwyciężyło Gimnazjum nr 9, które otrzymało mobilny zestaw do komputerów, notebook i 26 tabletów do wykorzystania w każdej klasie. Nagrodę główną podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/2015 wręczył przedstawicielom szkoły Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Sprzęt, który ufundowały szczecińskie firmy IT, trafi także do Szkoły Podstawowej nr 7 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Wielkość czcionki