Komunikat specjalny w związku z sytuacją kryzysową w Szczecinie

Śnieżyca, jaka ostatniej nocy przeszła nad Szczecinem i częścią województwa zachodniopomorskiego pozbawiła prądu, a nawet wody większość mieszkańców miasta. Mokry i ciężki śnieg, deszcz ze śniegiem i powalone drzewa uszkodziły w wielu miejscach wieże i linie energetyczne oraz trakcję kolejową. Awaria, która nawiedziła Szczecin, jest największą od czasów drugiej wojny światowej. Przestały funkcjonować instytucje publiczne, urzędy, w tym także banki, poczta, szkoły, firmy i zakłady przemysłowe ( np. Stocznia Szczecińska czy też Zakłady Chemiczne w Policach). Nieczynne są także sklepy i stacje benzynowe. Nie kursują tramwaje, nie wyjeżdżają ze Szczecina pociągi PKP. Są bardzo poważne problemy z łącznością komórkową, nie ma sygnału z lokalnych rozgłośni RTV, nie działa większość stron WWW hostowanych w szczecińskich centrach danych.

Informujemy naszych Klientów, że opisana sytuacja kryzysowa, dzięki opracowanym wcześniej i wdrożonym procedurom i technologiom zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo i jakość usług oraz bezprzerywowe działanie, nie dotyczy Unizeto Technologies S.A. O godz. 3:30 nad ranem, po zaniku napięcia automatycznie ruszyły agregaty zapewniając ciągłość działania wszystkich strategicznych dla firmy i jej Klientów procesów. Normalnie funkcjonuje Centrum Danych przy ul. Bajecznej, a więc i CERTUM – Powszechne Centrum Certyfikacji świadczące usługi certyfikacyjne związane z podpisem elektronicznym. Pracuje centrala Spółki i Call Center przy ul. Królowej Korony Polskiej. Zaistniała sytuacja umożliwiła przetestowanie, w obliczu realnego zagrożenia, skuteczności organizacji pracy, wdrożonych planów ciągłości działania oraz planów odtwarzania systemów po katastrofie. Utrzymana została pełna zdolność realizacji podjętych zobowiązań wobec Klientów zarówno w kraju jak i za granicą.
[Dostawy energii elektrycznej zostały przywrócone 8 kwietnia o godzinie 19.30. Po 16 godzinach Centrum Danych i pozostałe jednostki Unizeto Technologies zakończyły pracę w trybie kryzysowym i przeszły w tryb normalny. Dla naszych Klientów w Polsce i na świecie zaistniała sytuacja nie była w ogóle zauważalna]

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki