Kolejne udogodnienia dla użytkowników podpisu elektronicznego

Od 23 maja bieżącego roku certyfikaty kwalifikowane wydawane przez CERTUM PCC można nabyć także za pomocą Kart Aktywacyjnych. Ułatwia to zakup kolejnego certyfikatu, umożliwia uzyskanie go drogą elektroniczną i pobranie go na posiadaną kartę kryptograficzną. Wpływa ponadto na obniżenie kosztów związanych z korzystaniem z podpisu elektronicznego.

Oferta adresowana jest do osób posiadających już kartę kryptograficzną cryptoCertum*, które:

 • zamierzają nabyć kolejny certyfikat kwalifikowany i umieścić go na swojej karcie,
 • z różnych przyczyn zamierzają wymienić posiadany certyfikat na nowy,
 • nie dokonali odnowienia certyfikatu przed upływem jego ważności lub
 • usunęli go ze swojej karty cryptoCertum i dlatego muszą nabyć nowy certyfikat.

 

Karty Aktywacyjne zawierające kod umożliwiający pobranie nowego certyfikatu dostępne są w:

 • sklepie internetowym CERTUM PCC – www.sklep.certum.pl
 • w punktach rejestracji
 • w punktach handlowych wybranych partnerów Unizeto Technologies SA

Udogodnieniem jest to, że osoba zainteresowana zakupem nowego certyfikatu nie ma potrzeby stawiać się osobiście w punkcie rejestracji lub w punkcie potwierdzania tożsamości, ponieważ wymaganą prawem weryfikację tożsamości można dokonać także w dowolnej kancelarii notarialnej na terenie całego kraju.

*- dotyczy kart cryptoCertum z 16 cyfrowym numerem identyfikacyjnym

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki