Europejskie normy e-identyfikacji będą omawiane w Polsce

W dniach 3-5 czerwca br. w Międzyzdrojach na zaproszenie Unizeto Technologies SA będą obradować eksperci TC ETSI (Komitetu Technicznego Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych). Wyniki prac posiedzenia zostaną uwzględnione przez organy Unii Europejskiej w pracach legislacyjnych w zakresie regulacji rynku usług cyfrowych.

W ramach dyskusji TC ETSI będą omawiane standardy związane z bezpiecznym uwierzytelnianiem elektronicznym, wykorzystywane w transakcjach e-biznesowych i usługach elektronicznych. Przedstawiciele organizacji zaprezentują aktualny stan prac i będą dyskutować zmiany proponowane w tym zakresie, m.in. kwestię listy zaufanych dostawców usług certyfikacyjnych. W obradach biorą udział również polskie organizacje, w tym Instytut Maszyn Matematycznych, który w zakresie e-podpisu jest wsparciem dla Ministerstwa Gospodarki. Posiedzenie TC ETSI poprzedzi zaplanowaną na dni 5-7 czerwca trzynastą edycję międzynarodowej konferencji Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego (EFPE), w której udział potwierdziło 120 uczestników, z czego połowa to reprezentanci zagraniczni z 21 krajów.

– Cieszymy się, że w tym roku w przeddzień 13 edycji EFPE możemy gościć w Międzyzdrojach również grono ekspertów ETSI. Lokalizacja obrad w Polsce świadczy o tym, jak ważny jest głos naszego kraju w pracach nad regulacją rynku cyfrowego – mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski, Prezes Zarządu Unizeto Technologies.

ETSI zrzesza ponad 700 organizacji członkowskich z 62 krajów, z 5 kontynentów. Instytucja w ramach różnorodnych komitetów pracuje nad opracowywaniem norm, które są kluczowym wyznacznikiem ekspertów dla prac ustawodawczych w ramach Unii Europejskiej związanych z telekomunikacją i cyfrowym obiegiem dokumentów.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki