Darmowa wymiana certyfikatów SSL z SHA-1 na SHA-2 dla klientów Certum

obecnie najpopularniejszym algorytmem kryptograficznym, wykorzystywanym przy wydawaniu certyfikatów SSL, jest algorytm SHA-1. Zgodnie z planami ogłoszonymi przez dostawców najpopularniejszych przeglądarek m.in. Microsoft, Google, Mozilla wsparcie dla algorytmu SHA-1 będzie stopniowo wyłączane, aż do całkowitego zastąpienia go przez algorytm SHA-2.

W związku z powyższym centrum certyfikacji Certum rekomenduje i wspiera wymianę certyfikatów SSL z SHA-1 na SHA-2.

Wymiana certyfikatu Certum SSL jest dobrowolna i będzie

odbywała się
całkowicie za darmo
.

W celu uproszczenia i maksymalnej wygody użytkownicy certyfikatów SSL od Certum, za pomocą mechanizmu „reissue” (czyli ponownego wydania certyfikatu z zachowaniem daty końca ważności danego certyfikatu), będą mogli samodzielnie przeprowadzić wymianę certyfikatów SSL wykorzystujących algorytm SHA-1 na algorytm SHA-2 z poziomu swojego konta, dostępnego na platformie
https://sklep.unizeto.pl
,
https://en.sklep.unizeto.pl/
lub
https://ru.sklep.unizeto.pl
przez cały okres ważności certyfikatu SSL.

Poniżej w skrócie przedstawiamy, co należy wykonać, aby wymienić certyfikat SSL z SHA-1 na SHA-2:

 1. Wejść na stronę:
  https://sklep.unizeto.pl
 2. Zalogować się na swoje konto
 3. Po zalogowaniu przejść do zakładki
  „Zarządzanie certyfikatami”
 4. Z listy certyfikatów wyszukać certyfikat SSL, który chcemy
  wydać ponownie/wymienić na certyfikat z SHA-2
 5. Kliknąć przycisk
  „Wydaj ponownie”
  i postępować zgodnie z informacjami znajdującymi się na stronie WWW

Jak sprawdzić, czy mój certyfikat SSL używa SHA-1?

Do weryfikacji, czy certyfikat SSL używa algorytmu SHA-1, można użyć
narzędzia do diagnostyki
instalacji certyfikatu SSL, które dostępne jest na stronie
https://sklep.unizeto.pl
.


<<< Przejdź teraz do narzędzia >>>

Po wpisaniu nazwy domeny i kliknięciu przycisku
„Sprawdź domenę”
, informację na temat algorytmu znajdziemy w sekcji
„Podstawowe dane certyfikatu ssl”
, w rubryce –
„Algorytm podpisu”
. Jeżeli odczytamy, że certyfikat używa algorytmu SHA-1, to Certum rekomenduje wymianę certyfikatu SSL na nowy, oparty o algorytm SHA-2.


<<< Przejdź teraz do narzędzia >>>

W razie dodatkowych pytań prosimy kontaktować się z naszą Infolinią. Nasi konsultanci są dostępni w dniach roboczych (pon.-pt.) w godzinach 6:00-18:00:

 • 801 540 340 (dla połączeń z tel. stacjonarnych)*
 • +48 91 4801 340 (dla połączeń z tel. komórkowych)

  * stawka za minutę połączenia zgodnie z cennikiem operatora

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki