Certum najczęściej wybieranym certyfikatem SSL w Polsce

Polskie centrum certyfikacji Certum wchodzące w skład Asseco Data Systems objęło fotel lidera certyfikatów SSL. Aktualnie jest najczęściej instalowanym certyfikatem SSL na polskich stronach internetowych co uczyniło Certum liderem rynku, kosztem światowego giganta firmy Symantec.

Według najnowszych danych* firmy Netcraft** zmienia się kształt polskiego rynku certyfikatów SSL. Sukcesywnie, od czerwca 2013 roku, zwiększała się liczba aktywnych certyfikatów Certum (obecnie Asseco Data Systems, dawniej – Unizeto Technologies SA), podczas gdy długoletni lider – Symantec – stopniowo tracił swoją pozycję. Analizując udział w rynku pod kątem liczby aktywnych certyfikatów w Polsce według lokalizacji hostingu strony, co 4 certyfikat SSL w Polsce pochodzi od Certum. Uwzględniając dane gdzie użytkownicy deklarują w swoich certyfikatach kraj Polska – Certum jest absolutnym liderem i posiada 46% udziału w rynku polskim.

– Notujemy sukcesywny wzrost zainteresowania certyfikatami SSL od Certum – mówi Ewa Skurtys, Menadżer Produktów Certum Asseco Data Systems – użytkownicy wybierają nasze produkty między innymi ze względu na wysoką jakość, dostępną w atrakcyjnej cenie. Dla klientów liczy się także ich rozpoznawalność w przeglądarkach internetowych oraz na urządzeniach mobilnych. Na pozycję lidera ma również wpływ wysoka jakość obsługi klienta oraz bardzo dobrze funkcjonujący program partnerski. Udana współpraca z partnerami, przekłada się bezpośrednio na jeszcze lepszą dostepność naszych produktów na rynku.

Siła rodzimego rozwiązania widoczna jest również coraz częściej na rynkach zagranicznych. Wzrost sprzedaży rozwiązania widoczny jest również na rynku SSL w krajach Uni Europejskich między innymi takich jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Holandia, Włochy i Luxemburg. Potwierdza to rosnącą konkurencyjnosć Polskich rozwiązań w oczach zagranicznych klientów.

*Wyniki comiesięcznych automatycznych analiz aktywnych certyfikatów SSL o nazwie „Netcraft SSL Survey”, styczeń 2016r.

**Firma z siedzibą w Bath, w Anglii. Oprócz realizowania usług z zakresu bezpieczeństwa internetowego, od 1995 roku prowadzi działalność analityczną – zbiera dane i analizuje wiele aspektów sieci. Ma klientów w Wielkiej Brytanii, USA, Europie Centralnej i Wschodniej, a także w Azji i Południowej Ameryce.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki