CERTUM jako pierwsze centrum certyfikacji w Europie Środkowej będzie świadczyć usługi Extended Validation

Na podstawie audytu zakończonego 20 października 2009 r. niezależni audytorzy z firmy Ernst & Young potwierdzili przygotowanie Unizeto Technologies SA do świadczenia usług certyfikacyjnych, zgodnie z międzynarodowymi standardami WebTrust Certification Authorities – Extended Validation Audit Criteria, ustanowionymi przez organizację AICPA/CICA. Oznacza to, że usługi CERTUM PCC realizowane są zgodnie z najwyższymi światowymi normami bezpieczeństwa i weryfikacji, ustalonymi dla centrów certyfikacji. Została tym samym potwierdzona gotowość CERTUM PCC do świadczenia usług typu Extended Validation (EV).

CERTUM PCC jest w efekcie pierwszym w Polsce, piątym w Europie oraz osiemnastym na świecie centrum certyfikacji, którego usługi certyfikacyjne zostały dostosowane do standardów Extended Validation. Dzięki pozytywnemu wynikowi audytu już wkrótce w ramach oferty CERTUM PCC pojawią się nowe produkty takie jak np. certyfikaty SSL Extended Validation.

Certyfikaty SSL EV gwarantują podobnie jak standardowe certyfikaty SSL pełne bezpieczeństwo przesyłanych informacji, dzięki zastosowaniu technik szyfrowania danych. Dodatkowo certyfikaty SSL EV potwierdzają wiarygodność danych podmiotu, dla którego zostały wystawione, umożliwiając podświetlenie w przeglądarkach internetowych paska z adresem strony WWW na kolor zielony. Użytkownicy strony WWW zabezpieczonej certyfikatem typu SSL EV, mają możliwość uzyskania wiarygodnych informacji na temat właściciela danej strony internetowej, takich jak: nazwa, miasto i kraj pochodzenia, które wyświetlane są bezpośrednio w przeglądarce obok adresu danej strony WWW. Certyfikaty SSL EV chronią dzięki temu użytkowników stron nie tylko przed przechwyceniem danych przez osoby trzecie, lecz również przed wszelkimi działaniami mającymi na celu podstawienie fałszywych stron WWW (tzw. phishing).

Zobacz szczegóły raportu.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki