Bezpieczeństwo CERTUM zgodne z nowym standardem WebTrust w wersji 2.0

CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji wchodzące w skład Unizeto Technologies SA otrzymało pieczęć WebTrustSM/TM, która potwierdza spełnienie nowych wytycznych bezpieczeństwa w Internecie określonych przez Trust Service Principles and Criteria for Certification Authorities Version 2.0. Nowe zasady zostały wprowadzone w związku ze światowym postępem technologicznym i rosnącymi wymogami bezpieczeństwa. CERTUM jest jedyną jednostką certyfikacyjną w Polsce posiadającą nieprzerwanie od 2002 r. pieczęć WebTrustSM/TM, teraz już w wersji 2.0.ustSM/TM jest niezależnym, światowym standardem określającym zbiór zasad i dobrych praktyk w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa w Internecie, które powinny być stosowane przez dostawców usług elektronicznych w celu zapewnienia użytkownikom najlepszej ochrony. Pieczęć WebTrustSM/TM jest przyznawana przez American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) oraz Canadian Institute of Chartered Accountants (CICA) na podstawie rozwijanych od roku 1995 kryteriów, których aktualny zbiór znajduje się w dokumencie Trust Service Principles and Criteria for Certification Authorities Version 2.0.

CCERTUM otrzymało pieczęć WebTrustSM/TM na podstawie rygorystycznego audytu, który przeprowadzony został przez zespół niezależnych ekspertów Ernst & Young. Audyt dotyczył oceny świadczonych usług w zakresie ich zgodności z wymaganiami opisanymi w najnowszym standardzie Trust Service Principles and Criteria for Certification Authorities Version 2.0, który zastąpił dotychczasowy dokument AICPA/CICA WebTrust Program for Certification Authorities Version 1.0 z sierpnia 2000 r. W ramach weryfikacji sprawdzono m.in. procesy zarządzania i kontroli, stosowane oprogramowanie oraz w szczególności bezpieczeństwo – nie tylko informatyczne, ale również fizyczne, środowiskowe, jak i związane z zasobami ludzkimi.

– Cieszy nas wyróżnienie jakim jest przyznanie pieczęci WebTrustSM/TM. Jest to uznawany i szanowany na całym świecie symbol potwierdzający bezpieczeństwo i pewność usług elektronicznych. Fakt, że CERTUM jako jedyny w Polsce kwalifikowany urząd certyfikacji może się poszczycić pieczęcią WebTrustSM/TM, od teraz w wersji 2.0, świadczy o tym, jak wiele uwagi przykładamy do bezpieczeństwa naszych rozwiązań – mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski, Prezes Zarządu Unizeto Technologies.

Unizeto posiada pieczęcie WebTrustSM/TM dla wszystkich usług związanych z podpisem elektronicznym, świadczonych pod marką CERTUM: certyfikatów zwykłych (niekwalifikowanych), certyfikatów kwalifikowanych i certyfikatów SSL.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki