Ankieta Ministerstwa Gospodarki dla e-podpisu – zapraszamy!

W Polsce ustawa o podpisie elektronicznym funkcjonuje od ponad dekady. Kierunki zmian prawnych, których celem jest usprawnienie działania przedsiębiorstw i ułatwienia im kontaktów z instytucjami publicznymi i finansowymi dzięki e-podpisowi, wyznaczają również dokumenty europejskie.

Jak w praktyce wygląda stosowanie podpisu elektronicznego, regulowanego przez ustawodawstwo polskie i europejskie? Jakie zmiany muszą nastąpić, aby normy prawne służyły polskim przedsiębiorcom w korzystaniu z podpisu elektronicznego? Odpowiedzi na te pytania pozwolą uzyskać realną ocenę obecnej sytuacji prawnej w zakresie e-podpisu.

Z tego względu Certum, które dostarcza narzędzia do prowadzenia nowoczesnego biznesu, w imieniu Ministerstwa Gospodarki chciałoby zaprosić Państwa do udziału w badaniu przeprowadzanym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Wiemy, że wiedza praktyków jest niezwykle cenna, ponieważ pozwala na sformułowanie propozycji najkorzystniejszych rozwiązań w zakresie podpisu elektronicznego, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Możecie mieć Państwo realny wpływ na jakość prawa, które oddziałuje na przedsiębiorców.

Wypełnienie ankiety zajmuje nie więcej niż 10 minut i jest całkowicie anonimowe. Link do ankiety dostępny jest na stronie Ministerstwa Gospodarki:

http://badania.parp.gov.pl/ustawa-o-podpisie-elektronicznym-konsultacje-z-przedsiebiorcami

Zapraszamy.
Zespół Certum.pl

Wielkość czcionki