5 lat Powszechnego Centrum Certyfikacji CERTUM

W grudniu 2003 roku Powszechne Centrum Certyfikacji CERTUM obchodziło podwójny jubileusz:

 • 5 rocznicę powstania (15.12.1998 roku) oraz
 • 1 rocznicę wpisania, jako pierwszego polskiego centrum certyfikacji, na listę kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne związane z podpisem elektronicznym (31.12.2002 roku).

Powszechne Centrum Certyfikacji CERTUM powstało w oparciu o polską technologię PKI, pracuje na oprogramowaniu proCertum stworzonym przez UNIZETO. Technologia ta jest dziś stosowana przez liczne firmy w Polsce, które zdecydowały się korzystać z podpisu elektronicznego, budując własne korporacyjne PKI czy też korzystając z usług Unizeto CERTUM na zasadzie outsourcingu.

Powszechne Centrum Certyfikacji CERTUM od 5 lat obsługuje przekaz elektroniczny dla ZUS. Jako pierwsze w kraju centrum certyfikacji rozpoczęło w dniu 11 kwietnia 2000 r. świadczenie otwartych komercyjnych usług certyfikacyjnych dla osób fizycznych i firm. W dniu 31 stycznia 2003 r. wydało pierwszy w Polsce kwalifikowany certyfikat w rozumieniu Ustawy o podpisie elektronicznym. Jakość usług certyfikacyjnych jest monitorowana zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Powszechne Centrum Certyfikacji CERTUM są rozpoznawane i uznawane za zaufane przez wielu producentów oprogramowania, a po przejściu audytu WebTrust − także przez Microsoft Corp.

Do dziś, w ciągu 5 lat, Centrum Powszechne Centrum Certyfikacji CERTUM wydało 491 500 różnego rodzaju certyfikatów klucza publicznego.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki