Aktywuj lub odnów podpis

Aktywuj podpis elektroniczny

Jak aktywować NOWY
podpis elektroniczy Certum?

Aktywacja e-podpisu

Odnowienie podpisu elektronicznego

Aktywacja ODNOWIENIA
e-podpisu Certum krok po kroku

Odnowienie podpisu

Język

Aktywuj lub odnów podpis

Aktywuj podpis elektroniczny

Jak aktywować NOWY
podpis elektroniczy Certum?

Aktywacja e-podpisu

Odnowienie podpisu elektronicznego

Aktywacja ODNOWIENIA
e-podpisu Certum krok po kroku

Odnowienie podpisu

2023-04-06

Sprawne, zautomatyzowane zarządzanie cyfrowymi certyfikatami Certum SSL dla Microsoft Active Directory 24/7

 

Mając świadomość, że cyfryzacja to nie tylko rozwój technologiczny, ale także różnego rodzaju zagrożenia dotykające zarówno podmioty publiczne, jak i komercyjne eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa informacji – Certum by Asseco i Esysco, w synergiczny sposób łączą swoje siły. Esysco oferuje platformę do automatycznego zarządzania certyfikatami SSL dla Microsoft PKI, a Certum – certyfikaty SSL.

Certyfikaty SSL od Certum

Certum jako wiodące europejskie Centrum Certyfikacji od lat jest dostawcą certyfikatów SSL (TLS), Code Signing, S/MIME oraz podpisów elektronicznych oraz innych usług zaufania. Certyfikaty SSL (TLS) są fundamentalnym elementem funkcjonowania stron w Internecie. Szyfrują ruch na stronach internetowych oraz zabezpieczają wprowadzane dane przed ich wyciekiem lub podglądem. Dzięki nim możesz logować się do usług bez obaw, że ktoś podejrzy Twoje hasło. Odgrywają ważną rolę nie tylko w zabezpieczaniu procesów biznesowych, wszelkiego rodzaju danych, ale tworzą podstawę bezpieczeństwa w Internecie – identyfikują oraz budują cyfrową tożsamość, pozwalając na budowanie wiarygodności, oraz bezpiecznej komunikacji.

Certificate Management C-View od Esysco

Zabezpieczenie internetowej strony to nie tylko certyfikat SSL, ale również sprawna obsługa cyfrowych certyfikatów. Współpraca Certum i Esysco pozwala na automatyczne zarządzanie certyfikatami cyfrowymi w organizacji, zapobiegając m.in. przestojom i awariom systemu spowodowanym wygaśnięciem certyfikatów. Ochrona zasobów organizacji jest kluczowa. Gwarantuje ją C-View Certificate Management, który umożliwia automatyczne zarządzanie certyfikatami Certum w organizacji.

C-View zapewnia kompleksowe rozwiązanie do zarządzania certyfikatami PKI przedsiębiorstwa i ich monitorowania. Jednocześnie zapobiega potencjalnym utratom przychodu oraz utracie wiarygodności organizacji. Minimalizuje ryzyko spowodowane wygaśniętymi, nieważnymi lub fałszywymi cyfrowymi certyfikatami.

Integracja z Microsoft ADCS (Microsoft PKI)

Microsoft Active Directory Certificate Services (ADCS) dostarcza certyfikaty cyfrowe Certum by Asseco, które mogą być używane do szyfrowania, podpisywania elektronicznego i uwierzytelniania użytkowników i urządzeń w sieci. Poprzez integrację Microsoft ADCS z C-View administratorzy IT mogą wykorzystać AD i Groups Policy do rejestracji i przydzielania certyfikatów.

Płynna integracja pozwala firmom dynamicznie tworzyć certyfikaty dla użytkowników, aplikacji lub urządzeń, dystrybuować je na dużą skalę i automatycznie odnawiać certyfikaty na urządzeniach, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo danych i zgodność ze standardami organizacyjnymi.

Oprócz ustanowienia zautomatyzowanych procesów zarządzania cyklem życia certyfikatów, infrastruktura PKI musi być stale monitorowana pod kątem luk. Konieczne jest stworzenie systemu monitorowania, który łączy się z każdym aspektem certyfikatów w wielu CA i oprogramowaniem zabezpieczającym/automatyzującym sieć. Pulpity nawigacyjne, które monitorują wygaśnięcie certyfikatów i redundancję do polityki korporacyjnej są niezwykle przydatne. Dodatkowo C-View ustanawia system wczesnego ostrzegania, aby powiadomić wyznaczonych właścicieli certyfikatów o zbliżających się problemach, które wymagają ich działania.

Poznaj kluczowe korzyści z wdrożenia usług Esysco i Certum

 • Automatyczne wydawanie, monitorowanie i zarządzanie certyfikatami Certum by Asseco
 • Gwarancja ciągłości działania aplikacji biznesowych
 • Efektywne i natychmiastowe zapobieganie przestojom i awariom systemu spowodowanym przez wygasłe certyfikaty
 • Scentralizowany podgląd i monitorowanie wszystkich wdrożonych certyfikatów SSL Certum
 • Poprawa bezpieczeństwa IT
 • Automatyzacja wszystkich operacji związanych z cyklem życia certyfikatu
 • Pełna integracja ze środowiskiem PKI na platformie Microsoft CA/ACDS
 • Natychmiastowa wymiana wszystkich certyfikatów SHA-1 SSL

O Esysco

ESYSCO to innowacyjna firma specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie, w szczególności w takich obszarach jak Transformacja Cyfrowa, Podpisy Elektroniczne, E-Administracja, PKI, HSM, szyfrowanie poczty e-mail, Zarządzanie Certyfikatami Cyfrowymi oraz Zarządzanie Tożsamością i Dostępem, mając na celu świadczenie usług na najwyższym poziomie jakości i bezpieczeństwa.
Jako integrator systemów i dostawca technologii dla produktów, usług i rozwiązań opartych na kryptografii, wspieramy firmy i organizacje publiczne w ochronie wrażliwych danych i informacji przy użyciu zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Certum – współpracuj z liderem paperless i usług zaufania

Certum, jako najstarszy i największy w Europie wiodący dostawca usług zaufania, oferuje nie tylko doskonałe produkty, ale również wsparcie ekspertów, know-how oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie szyfrowania, cyberbezpieczeństwa, usług zaufania, paperless, cyfrowego obiegu dokumentów, prawa, norm i standardów technologicznych. Specjalizujemy się w usługach certyfikacyjnych potwierdzających tożsamość w Internecie oraz dostarczamy rozwiązania zapewniające wiarygodność i bezpieczeństwo dokumentów, danych elektronicznych i urządzeń. Dążymy do tego, żeby biznesy naszych klientów mogły się dynamicznie rozwijać, zachowując pełną odporność na cyberataki i inne zewnętrzne zagrożenia.

Wykorzystując nowoczesne osiągnięcia technologiczne, tworzymy rozwiązania, które pomagają naszym klientom sprawniej, wygodniej i bezpieczniej poruszać się w wirtualnym świecie.

Wybierz rozwiązania Certum

 • Usługi dostępne na 6 kontynentach
 • 20 lat doświadczenia
 • Największe centrum certyfikacji w Polsce
 • Infrastruktura techniczna zlokalizowana w UE
 • Własne centrum danych dostępne przez 99.9% czasu