Aktywuj lub odnów podpis

Aktywuj podpis elektroniczny

Jak aktywować NOWY
podpis elektroniczy Certum?

Aktywacja e-podpisu

Odnowienie podpisu elektronicznego

Aktywacja ODNOWIENIA
e-podpisu Certum krok po kroku

Odnowienie podpisu

Język

Aktywuj lub odnów podpis

Aktywuj podpis elektroniczny

Jak aktywować NOWY
podpis elektroniczy Certum?

Aktywacja e-podpisu

Odnowienie podpisu elektronicznego

Aktywacja ODNOWIENIA
e-podpisu Certum krok po kroku

Odnowienie podpisu

2012-10-17

Adobe ufa podpisom elektronicznym CERTUM


Certum, największe polskie centrum certyfikacji należące do Asseco Data Systems, jako pierwszy polski podmiot zostało wpisane na ekskluzywną listę zaufanych dostawców certyfikatów – Adobe Approved Trust List. Dzięki temu e-podpisy, składane przez klientów Certum w dokumentach PDF są uznawane jako zaufane w popularnych programach Adobe.

Adobe Approved Trust List (AATL) pozwala milionom użytkownikom programów Adobe Reader i Adobe Acrobat na całym świecie korzystać z automatycznego rozpoznawania wysokiego poziomu zaufania podpisów elektronicznych w tych programach. Lista ta jest tworzona bezpośrednio przez firmę Adobe i obejmuje grupę największych centrów certyfikacji z całego świata, których usługi potwierdzone są wysokimi standardami. Certum już wcześniej znalazło się na zaufanych listach twórców najpopularniejszych przeglądarek internetowych obejmujących dostarczane certyfikaty SSL, a teraz dołączyło do wąskiego grona zaufanych dla Adobe dostawców podpisu elektronicznego.

Wpisanie Certum na listę AATL bezpośrednio przekłada się na korzyści dla użytkowników podpisu elektronicznego. Wszystkie dokonywane przez klientów Certum e-podpisy będą automatycznie rozpoznawane i wyświetlane jako zaufane w dokumentach PDF odczytywanych za pomocą programów Adobe. Dzięki temu odbiorcy tych dokumentów z całego świata będą mieli do czynienia z jasnym, czytelnym sygnałem w postaci komunikatu w górnej belce dokumentu na temat tego, że złożony podpis elektroniczny spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Lista produktów kwalifikowanych Certum wspieranych przez Adobe:


Znak towarowy Adobe(r) jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do Adobe Systems Incorporated w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.