Adobe ufa podpisom elektronicznym CERTUM

CERTUM, największe polskie centrum certyfikacji należące do Unizeto Technologies, jako pierwszy polski podmiot zostało wpisane na ekskluzywną listę zaufanych dostawców certyfikatów – Adobe Approved Trust List. Dzięki temu e-podpisy, składane przez klientów CERTUM w dokumentach PDF, będą uznawane jako zaufane w popularnych programach Adobe.

Adobe Approved Trust List (AATL) pozwala milionom użytkownikom programów Adobe Reader i Adobe Acrobat na całym świecie korzystać z automatycznego rozpoznawania wysokiego poziomu zaufania podpisów elektronicznych w tych programach. Lista ta jest tworzona bezpośrednio przez firmę Adobe i obejmuje grupę największych centrów certyfikacji z całego świata, których usługi potwierdzone są wysokimi standardami, takimi jak pieczęć WebTrustSM/TM. Do tej pory na liście znajdowało się 19 podmiotów. Tworzenie takich list jest standardem wśród producentów oprogramowania współpracującego z różnymi certyfikatami. CERTUM już wcześniej znalazło się na zaufanych listach twórców najpopularniejszych przeglądarek internetowych obejmujących dostarczane certyfikaty SSL, a teraz dołączyło do wąskiego grona zaufanych dla Adobe dostawców podpisu elektronicznego.

Oprogramowanie Adobe jest powszechnie wykorzystywane i zalecane do obsługi formatu PDF na całym świecie – Programy Adobe Reader i Adobe Acrobat są doskonale znanymi narzędziami niemal wszystkim użytkownikom komputerów. Cieszymy się z zaufania jakim obdarzyła nas firma Adobe i faktu dołączenia CERTUM do światowej elity centrów certyfikacji zebranej na liście AATL – mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski, Prezes Zarządu Unizeto Technologies. – Jako krajowy lider usług podpisu elektronicznego, dołączyliśmy właśnie do ścisłej, światowej czołówki. Jest to dla nas duże zobowiązanie. Chcemy bowiem zapewniać Polakom innowacyjne rozwiązania, które są jednocześnie proste i ułatwiają powszechne korzystanie z elektronicznej komunikacji nie tylko w wymiarze krajowym, ale także międzynarodowym – dodaje Andrzej Bendig-Wielowiejski.

Wpisanie CERTUM na listę AATL bezpośrednio przełoży się na korzyści dla użytkowników podpisu elektronicznego. Od tej pory wszystkie dokonywane przez klientów Certum e-podpisy będą automatycznie rozpoznawane i wyświetlane jako zaufane w dokumentach PDF odczytywanych za pomocą programów Adobe. Dzięki temu odbiorcy tych dokumentów z całego świata będą mieli do czynienia z jasnym, czytelnym sygnałem w postaci komunikatu w górnej belce dokumentu na temat tego, że złożony podpis elektroniczny spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

 

Lista produktów CERTUM wspieranych przez Adobe:

Znak towarowy Adobe(r) jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do Adobe Systems Incorporated w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

Wielkość czcionki