Portal S24: dodanie certyfikatu do aplikacji Szafir SDK

Aplikacja Szafir SDK to oprogramowanie stworzone w celu zapewnienia użytkownikom funkcjonalności podpisywania dokumentów elektronicznych. Wykorzystywane jest również do zakładania konta w portalu S24. Poniższa instrukcja przedstawia kroki jakie należy wykonać, jeżeli aplikacja nie wykryje certyfikatu kwalifikowanego.

1: Dodanie mobilnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego Certum SimplySign do aplikacji Szafir SDK

Przed uruchomieniem aplikacji Szafir SDK, sprawdź czy jesteś połączony z programem SimplySign Desktop, który emuluje podłączenie do Twojego komputera fizycznej karty kryptograficznej i czytnika kart. W przypadku gdy Szafir SDK nie wykryje podłączonych do komputera certyfikatów, jest możliwość dodania ich ręcznie.

 • Aby dodać mobilny podpis elektroniczny do aplikacji Szafir SDK, kliknij na przycisk Wybierz certyfikaty.
 • Jeżeli aplikacja nie wykryje Twojego certyfikatu, wybierz Anuluj.
 • W kolejnym kroku kliknij na przycisk Wskaż ręcznie pliki sterownika karty.
 • Aby aplikacja wykryła podłączony do komputera certyfikat z karty wirtualnej wystarczy, że wskażesz ścieżkę do biblioteki PKCS11 poprzez przycisk Wskaż plik.
 • Dla karty SimplySign lokalizacja pliku to – C:\Windows\System32\SimplySignPKCS.dll
 • Po wskazaniu poprawnej ścieżki Twój mobilny certyfikat kwalifikowany pojawi się na liście.

2: Dodanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego Certum z karty kryptograficznej do aplikacji Szafir SDK

Przed rozpoczęciem wyboru certyfikatu, sprawdź czy zainstalowany jest na komputerze program do zarządzania kartą kryptograficzną – proCertum Card Manager, a czytnik z kartą jest poprawnie podłączony do komputera. W przypadku gdy Szafir SDK nie wykryje podłączonych do komputera certyfikatów, jest możliwość dodania ich ręcznie.

 • Aby dodać podpis elektroniczny z karty kryptograficznej do aplikacji Szafir SDK, kliknij na przycisk Wybierz certyfikaty.
 • Jeżeli aplikacja nie wykryje Twojego certyfikatu, wybierz Anuluj.
 • W kolejnym kroku kliknij na przycisk Wskaż ręcznie pliki sterownika karty.
 • Aby aplikacja wykryła podłączony do komputera certyfikat z karty kryptograficznej wystarczy, że wskażesz ścieżkę do biblioteki PKCS11 poprzez przycisk Wskaż plik.
 • Dla karty fizycznej lokalizacja pliku to – C:\Windows\System32\cryptoCertum3PKCS.dll.
 • Po wskazaniu poprawnej ścieżki Twój certyfikat kwalifikowany z karty kryptograficznej pojawi się na liście.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki