Jak pobrać certyfikat?

krok 3 z 3 do korzystania z podpisu elektronicznego

Dla klientów, którzy po aktywacji (karty lub odnowienia) w 2 kroku otrzymali potwierdzenie od CERTUM PCC o wydaniu certyfikatu kwalifikowanego.

Aby pobrać i wgrać certyfikat kwalifikowany na kartę kryptograficzną należy zalogować się do systemu CERTUM PCC.

Do pobrania certyfikatu potrzebny będzie numer Twojej karty kryptograficznej (znajdujący się na rewersie) oraz Twój numer PESEL.

Certyfikat można wgrać na kartę na 2 sposoby:
 • Automatycznie
  Taka instalacja certyfikatu kwalifikowanego odbywa się za pośrednictwem apletu JAVA (jeżeli Twój komputer nie ma zainstalowanego środowiska Java lub z jakichś powodów nie możesz wgrać automatycznie certyfikatu na kartę przejdź do ręcznej instalacji certyfikatu). Instalacja certyfikatu na kartę dokona się w 3 prostych krokach.
  Uwaga:
  • nadanie nowego kodu PUK oraz kodu PIN jest realizowane gdy: zakupiłeś nową kartę kryptograficzną lub karta kryptograficzna został wymieniona na nową
  • w przypadku odnowienia certyfikatu: kod PUK oraz kod PIN pozostaje bez zmian
 • Ręcznie
  Pobierz i zapisz na dysku twardym Twojego komputera certyfikat. Certyfikat zapisze się na dysku w formacie nazwa_pliku.CER. Następnie wyświetl kod PUK (jest on udostępniany w tym samym systemie z którego pobierasz certyfikat). Uruchom oprogramowanie proCertum CardManager (pobierz oprogramowanie), przejdź na zakładkę profil bezpieczny, a następnie wgraj certyfikat na kartę za pomocą przycisku "Zapisz certyfikat".
 
Potrzebujesz pomocy przy certyfikacie kwalifikowanym...?
Nazwa instrukcji Wersja Wielkość pliku Plik
Krok 1 – zakup certyfikatu kwalifikowanego 1.5 1,84 MB
PDF
Krok 2 – aktywacja odnowienia 1.7 0,60 MB
PDF
Krok 3 – pobranie certyfikatu kwalifikowanego 1.5 2,61 MB
PDF
Wielkość czcionki