Podpisywanie zgłoszenia kwalifikowanym podpisem elektronicznym w programie proCertum Smart Sign.

Krok 1: Pobranie pliku XML

W celu pobrania przygotowanego dokumentu w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych wybierz przycisk Zapisz do pliku XML.

image

Aby podpisać plik na komputerze otwórz program proCertum Smart Sign.

Krok 2: Ustawienia programu

Ustawienia programu proCertum Smart Sign winny być tak skonfigurowane, aby dokument wraz z podpisem znajdował się w jednym pliku z rozszerzeniem XML. W zakładce Ustawienia wybierz sekcję Podpis i ustaw następujące parametry:

 • Format podpisu: XAdES
 • Typ podpisu: Podpis wewnętrzny
 • Funkcja skrótu: SHA-256
 • Zaawansowane opcje podpisu XAdES: Twórz podpis dołączony (Enveloped), gdy podpisywany jest dokument XML podpisem wewnętrznym XAdES
image

Na dole okna:

image

Krok 3: Złożenie podpisu

W celu podpisania dokumentu wróć do zakładki Podpisywanie. Załącz wcześniej pobrany plik XML do programu klikając na Dodaj plik.

image

I przejdź do podpisu:

image

Krok 4: Dodanie podpisanego zgłoszenia

Po otrzymaniu komunikatu, że podpis został złożony poprawnie, przejdź do przeglądarki internetowej na stronę główną CRBR, w sekcji Wczytaj zgłoszenie wciśnij przycisk Wczytaj z pliku XML, aby dodać podpisany plik.

image

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych dostępny jest na stronie internetowej: https://crbr.podatki.gov.pl/

Podręcznik użytkownika CRBR w formacie pdf jest do pobrania w poniższym linku: https://www.gov.pl/attachment/e6a57494-6db6-4c32-98f1-09e8d1ec7116

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki