Niewspierane wnioski certyfikacyjne

 

Certum będąc członkiem Certificate Authorities Browser Forum (CA/Browser Forum), nie kontynuuje praktyki certyfikowania nazw intranetowych oraz zastrzeżonych adresów IP. Zgodnie z decyzją CA/Browser Forum, Certum nie umieszcza tego typu nazw w polach Nazwa Powszechna oraz Alternatywna Nazwa Podmiotu w certyfikatach SSL.

Nazwa intranetowa jest to dowolna nazwa, której adres nie jest adresem rozpoznawalnym w publicznym systemie DNS (np. server.local ","server2.group", etc.). Zastrzeżony adres IP jest to dowolny adres zdefiniowany przez organizację Internet Assigned Numbers Authority (IANA) jako zastrzeżony.

Pracując nad zwiększeniem bezpieczeństwa w Internecie, członkowie CA/Browser Forum określili wytyczne regulujące sposób wydawania oraz implementacji certyfikatów SSL. W wyniku tego opracowania powstał dokument, który wśród wielu innych postanowień, nakazuje urzędom certyfikacji rezygnację z certyfikowania kluczy publicznych certyfikatów, które używają nazw intranetowych lub zarezerwowanych adresów IP.

W wyniku decyzji powziętej przez CA/Browser Forum informujemy, że od dnia 1 lipca 2012 roku, nie przyjmujemy wniosków certyfikacyjnych oraz wniosków o odnowienie certyfikatów, które zawierają nazwy intranetowe lub zastrzeżone adresy IP.

 • Aby przeczytać Regulamin Certificate Authorities Browser Forum, kliknij: sprawdź
 • Aby dowiedzieć się, które adresy IPv4 są zarezerwowane, kliknij: sprawdź

UWAGA:
CERTUM nie sprzedaje swoich produktów i usług do następujących krajów: Syria, Korea Północna, Sudan, Kuba.

UWAGA:
Zgodnie z światowymi standardami Certum nie wydaje certyfikatów SSL dla domen umieszczonych na liście TLD (Top-Level Domain)
Listę TLD można sprawdzić pod linkiem sprawdź

UWAGA:
W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Certification Authority and Browser Forum od 1 sierpnia 2019 roku Certum nie będzie wydawać Certyfikatów SSL na adres IP, na podstawie zaświadczenia od dostawcy adresu IP potwierdzającego, że Subskrybent jest jego właścicielem i jedynym użytkownikiem.

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki