XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykorzystał oprogramowanie Oracle

Siedemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny był obsługiwany przez wydajny i niezawodny system komputerowy dostarczony przez liderów w swoich sektorach rynku IT: firmy Oracle i Sun Microsystems.

Najważniejsze fakty:

11 stycznia 2009 roku odbył się XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku głównym elementem tego wydarzenia była aukcja, transmitowana na żywo z telewizyjnego studia WOŚP. W czasie transmisji nieprzerwanie pracuje system informatyczny rejestrujący dane licytacji, który musi być przygotowany na przetwarzanie ogromnych ilości informacji i na zapewnienie odpowiedniego dla nich poziomu bezpieczeństwa.
Z uwagi na wielkie natężenie przepływu danych jakie notuje się zawsze w czasie Finału WOŚP, od roku 2002 do ich przetwarzania używana jest baza danych Oracle Enterprise Edition. Od kilku lat Oracle dostarcza dla potrzeb Finału także oprogramowanie warstwy pośredniej Oracle Fusion Middleware oraz specjalizowaną aplikację do obsługi licytacji stworzoną przy pomocy narzędzi Oracle specjalnie dla potrzeb Orkiestry. Jej zadaniem jest zapewnienie sprawnego działania operatorom centrum licytacji i autoryzacji pracującym w studio TVP.
Bazy Oracle oraz dedykowana aplikacja są odpowiednio skonfigurowane przy udziale specjalistów firm Oracle Polska oraz Royal Software, serwer WWW jest wsparty certyfikatem PKI wystawionym darmowo przez CERTUM – Powszechne Centrum Certyfikacji (firma z grupy Unizeto Technologies S.A.).
Baza danych Oracle jest skonfigurowana do pracy serwerów połączonych w grona sieci GRID. Dzięki temu rozwiązaniu system obsługi Finału zapewnia wymagane bezpieczeństwo, odpowiednią szybkość działania i wydajne generowanie dynamicznych stron WWW zgodnych w każdym momencie z danymi rezydującymi w centralnej bazie.

Sprzęt komputerowy dla WOŚP jest dostarczany od roku 2000 przez firmę Sun Microsystems. W roku bieżącym sercem systemu jest klaster dwóch serwerów klasy workgroup: Sun Fire T2000 wyposażony w 32GB pamięci RAM oraz Sun Fire T5220 zawierający 8GB pamięci RAM, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris 10. Na wypadek awarii pracuje serwer zapasowy Sun Fire V490 wyposażony w 4 procesory UltraSPARC IV+ i 16GB pamięci. Każdy serwer korzystał z bazy danych Oracle 11g aktualizowanej na dedykowanej dla niego oddzielnej macierzy dyskowej.

www.prportal.pl

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki