Aktualizacja certyfikatów urzędów pośrednich Certum PCC

Chcielibyśmy poinformować, że w związku ze zmianami wytycznych dla zaufanych centrów certyfikacji (Baseline Requirements for the Issuance and Management of Publicly-Trusted Certificates), które wydają i zarządzają certyfikatami SSL nastąpiła aktualizacja certyfikatów urzędów pośrednich Certum PCC. W związku z powyższym, aby zachować pełną zgodność z najnowszymi wersjami przeglądarek WWW prosimy o wykonanie aktualizacji (wgrania nowych) obecnie stosowanych zaświadczeń certyfikacyjnych.

Instalacja nowych zaświadczeń certyfikacyjnych zwiększa poziom bezpieczeństwa posiadanych przez klientów certyfikatów SSL oraz gwarantuje pełną zgodność z najnowszymi wersjami przeglądarek WWW.

W zależności od rodzaju posiadanego certyfikatu należy zaktualizować następujące certyfikaty:

 1. Dla certyfikatów Commercial SSL lub jego opcji MultiDomain/Wildcard należy zaktualizować:Certum Level II CA (zmienił się):
  Numer seryjny (SN): ‎ 77 0A C6 C2 BA 51 A4 1C 1D 5D 2F 99 B2 6B 0C 1A

  Certyfikat do pobrania:
  https://repository.certum.pl/l2.pem
  https://repository.certum.pl/l2.cer

   

 2. Dla certyfikatów Trusted SSL lub jego opcji MultiDomain/Wildcard należy zaktualizować:Certum Level IV CA (zmienił się)
  Numer seryjny (SN): 4C A5 FE C6 61 7C 48 B0 56 38 2A 82 80 E0 50 8C

  Certyfikat do pobrania:
  https://repository.certum.pl/l4.pem
  https://repository.certum.pl/l4.cer

   

 3. Dla certyfikatów Premium EV SSL lub jego opcji MultiDomain należy zaktualizować:Certum Extended Validation CA (zmienił się)
  Numer seryjny certyfikatu (SN): ‎7f 51 0c 05 cf b3 9d 04 ff f3 06 ba 2c 56 e8 27
  oraz
  Certum CA – Certum Trusted Network CA (zmienił się)
  Numer seryjny certyfikatu (SN): ‎23 e8 29 0d 71 95 04 18 c0 08 59 7e 42 f7 48 1b

  Certyfikaty do pobrania:
  https://repository.certum.pl/evca.pem
  https://repository.certum.pl/evca.cer
  https://repository.certum.pl/certumca-ctnca.pem
  https://repository.certum.pl/certumca-ctnca.cer

   

Wszystkie powyżej wymienione certyfikaty pośrednie można również pobrać ze strony: /cert_wiedza_zaswiadczenia_klucze_certum

Uwaga: Instrukcje instalacji certyfikatów Certum SSL dla różnych platform/oprogramowania znajdują się tutaj

W razie dodatkowych pytań prosimy kontaktować się z naszą Infolinią.
Nasi konsultanci są dostępni w dniach roboczych (pon-pt) w godzinach 7-17:

 • 801 540 340 (dla połączeń z tel. stacjonarnych)*
 • +48 91 4801 340 (dla połączeń z tel. komórkowych)
* – stawka za minutę połączenia zgodnie z cennikiem operatora

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności
Wielkość czcionki