Wielkość czcionki
priority1
Poznaj mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny SimplySign – nowość w ofercie Certum!

Wprowadzamy na rynek nowy, innowacyjny produkt - pierwszy w Polsce kwalifikowany podpis elektroniczny, z którego skorzystasz za pomocą smartfona.

Mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny w praktyce daje możliwość podpisywania wszelkich e-dokumentów kilkoma dotknięciami ekranu, bez potrzeby podłączania jakichkolwiek dodatkowych urządzeń w postaci kart i czytników.

Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla klientów indywidualnych (w postaci aplikacji na urządzenia mobilne), jak i odbiorców biznesowych (firmy, instytucje).

Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla klientów indywidualnych w postaci aplikacji dedykowanej aplikacji SimplySign na urządzenia mobilne jak i dla odbiorców biznesowych takich jak podmioty komercyjne czy publiczne w postawi prostego w do integracji API bez konieczności ingerowania w systemy dziedzinowe tych podmiotów.

Co daje mobilny (zdalny) podpis elektroniczny

Dotychczas korzystanie z podpisu elektronicznego wymagało użycia komputera, a także dodatkowego fizycznego urządzenia w postaci tokena lub czytnika i karty. W praktyce stosowanie e-Podpisu poprzez urządzenia mobilne takiej jak smartfon, czy tablet było niemożliwe. Dzięki innowacji w postaci mobilnego e-podpisu, e-dokumenty będzie można podpisywać w dowolnym miejscu, korzystając z dowolnego urządzenia, niezależnie od jego systemu operacyjnego. Nowa usługa SimplySign może być stosowana zarówno na sprzęcie stacjonarnym (PC/Laptop) jak również na różnorodnych urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, tablety.

Mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny SimplySign będzie tak samo wiążący, jak podpis własnoręczny – nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Unii Europejskiej (na podstawie rozporządzenie eIDAS).

Pozwala zrezygnować z druku dokumentów, wysyłania ich pocztą, używania pieczątek. Można go używać przy współpracy z systemami urzędów i administracji (Płatnik, eDeklaracje, PFRON) jak również do wymiany dokumentów między przedsiębiorstwami.

 

Dowiedz się więcej o SimplySign – simplysign.pl